Czy chcesz zabezpieczyć swój kapitał?

Weryfikacja projektów kryptowalutowych

Dziś dowiesz się jak weryfikować potencjał inwestycyjny projektów oraz jak unikać projektów, których celem jest oszukanie inwestorów.

Cześć chcesz zarobić 100% w tydzień?

Propozycja tak niesamowita, że aż grzech nie skorzystać. Niestety, u podstaaw zdecydowanej większości perfekcyjnych pomysłów zmieniających świat stoi jedynie dobrze przemyślany system dystrybucji oparty o bardziej lub mniej skomplikowaną strukturę Ponzi. Jeżeli coś jest zbyt atrakcyjne niż podpowiada nam zdrowy rozsądek, to najprawdopodobniej jest to oszustwo. Standardowym typem wiadomości jest: \”Włożysz 15000 w nasz super program, dostaniesz zwrot z inwestycji na poziomie 50% miesięcznie. Nikt nie oferuje tyle co my! Zaufał nam już … (tu wpisz nazwę dowolnego celebryty).\” Później dowiadujesz się o tym, że gdy zaprosisz znajomych to oni dostaną też 50% a dodatkowo zarobisz 50% tego co oni włożyli. Brzmi jak marzenie. Niestety po paru tygodniach/miesiącach okazuje się, że projekt tajemnicze znika. Mimo prób wypłaty środków znacznie wcześniej, nigdy do niej nie doszło, a my byliśmy np. zapewniani o udoskonalaniu systemu, migracji portfeli lub innych prac \”konserwacyjnych\”.

Sprawdź whitepaper będący podstawą każdego kryptowalutowego projektu! Znaczna część tych dokumentów w scamach jest niespójna logicznie, bardzo łatwo po przeczytaniu dojść do wniosku, że coś jest nie tak. Czerwona lampka powinna nam się zapalić w szczególności gdy jakikolwiek, założenia nie mają poparcia czy są pustymi frazesami bez szczegółowego opisu jak autorzy do nich dojdą. Dodatkowym aspektem zwracającym naszą uwagę powinny być jakiekolwiek plagiaty w whitepaperze czy na stronie oraz brak spójności między mediami prezentowanymi w danym miejscu.

Zweryfikuj spółkę która stoi za projektem, obecnie praktycznie wszystkie kraje udostępniają publiczne rejestry wykazujące kto jest właścicielem danej firmy. Wszelkie niejasności i informacje odnośnie pochodzenia spółki lub osób oficjalnie nimi zarządzających powinny zwrócić twoją uwagę

 • Nie wszystko złoto co się świeci?

  Większość z osób polecających tego typu projekty żyje \”na poziomie\”, zdjęcie profilowe eleganckie w koszuli, gdzieś wśród zdjęć luksusowe samochody. Relacje z wakacji w 5 gwiazdkowych hoteli oraz inne dobra na które sobie mogą pozwolić majętni ludzie \”i wkrótce również Ty\”. Prawda bywa bardzo bolesna, samochody są najczęściej wynajmowane lub pożyczane od kogoś wyżej w hierarchii, zaś na wakacje mogą sobie pozwolić tylko te osoby które stoją na górze takiej piramidy.

  To w co \”inwestować\”?

  Zainwestuj w projekt zweryfikowany, posiadający pracujących developerów, których możesz zweryfikować za pośrednictwem np. githuba. Patrząc na stronę projektu sprawdź czy osoby za nim stojące istnieją w rzeczywistości oraz czy ich doświadczenie jest potwierdzone. Nie jednokrotnie projekty wyłudzające pieniądze miały drużynę pełen bankierów oraz osób z rzekomym doświadczeniem niejednego dyrektora liczących się światowych korporacji, niestety tylko na stronie projektu. Po prostej weryfikacji polegającej na wpisaniu imienia i nazwiska okazywało się, że o tych osobach nie ma żadnych informacji co najzwyczajniej w świecie oznaczało, iż te ze strony projektu to wymysł autorów oszustwa.

  Obecnie najbezpieczniejszą formą są investboxy oferowane przez platformy takie jak np. Binnace

  Na koniec pamiętaj

  Inwestuj w to co rozumiesz i tyle ile możesz stracić. Zweryfikuj projekt w własWenym zakresie, a nie przy pomocy osoby która go poleca, najczęściej będzie miała odpowiedź na każde pytanie. Branża rynku finansowego związanego z kryptowalutami rozwija się prężnie, czekając na regulacje. Zawsze w sytuacjach gdy społeczeństwo zaczyna coś akceptować i przyswajać do świadomości znajduje się miejsce dla osób chcących wykorzystać naszą naiwność, chciwość i niewiedzę, pozostając przy tym bezkarnym. Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku!

  Leave a Comment

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *